Osolíme.cz

Sojové boby

Vzhled a barva: kuličky krémové barvy Použití v kuchyni a průmyslu: K výrobě sójové mouky, sýrů, omáček, rostlinných olejů, tofu a dalších plnohodnotných výrobků a náhražky masa. Používá se také v pr... Zobrazit více

14 Kč

Kdy zboží dostanu?


Za nákup tohoto zboží můžete získat 0 bodů. Zobrazit více

Popis zboží

Vzhled a barva: kuličky krémové barvy

Použití v kuchyni a průmyslu: K výrobě sójové mouky, sýrů, omáček, rostlinných olejů, tofu a dalších plnohodnotných výrobků a náhražky masa. Používá se také v průmyslu k výrobě kosmetických přípravků, jako jsou mýdla a oleje.

Historie a současnost: Sójové boby jsou ceněnou potravinou již tisíce let zemí Dálného východu. Pochází ze severní a střední Číny. Vyskytuje se na mezích, podél cest a vodotečí v některých asijských zemích. V Americe, Evropě a Africe se nevyskytuje.

Zdravotní účinky: Obsahuje bílkoviny, škroby a tuky. Má pozitivní vliv na nervy.

Alergen: surovina je alergen

Náš tip: Jste vegetariáni? Sójové boby jsou jednou z nejlahodnějších a nejvýživnějších pokrmů pro Vás!

Recept: Vaječné sójové boby 
Hrst sójových bobů, 
sůl, 
lžíce másla, 
mletý černý pepř, 
2 vejce 

Sójové boby přes noc namočíme. Druhý den boby uvaříme. Na pánvi rozpustíme máslo, boby orestujeme a přidáme rozkvedlaná osolená a opepřená vajíčka. Mícháme do doby, než jsou vajíčka hotová. Podle chuti lze přidat cibulku, slaninu, uzeninu.

Diskuze

Máte dotazy k tomuto produktu? Zeptejte se nás.

Pro vstup do diskuze se musíte nejdříve přihlásit.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace