Osolíme.cz
Vážení zákazníci. Z důvodu zvýšeného množství objednávek jsou termíny expedice opožděné. Aktuální doba vyřízení objednávky je 1 - 2 týdny.

Pórek krájený

Použitá část rostliny: listy Vzhled a barva: sypká, světlezelené až zelené barvy Vůně a chuť: podobná česneku Použití v kuchyni: Používá se především za studena, aby neztrácel aroma a chuť. Do byli... Zobrazit více

51 Kč

Kdy zboží dostanu?


Za nákup tohoto zboží můžete získat 2 body. Zobrazit více

Popis zboží

Použitá část rostliny: listy

Vzhled a barva: sypká, světlezelené až zelené barvy

Vůně a chuť: podobná česneku

Použití v kuchyni: Používá se především za studena, aby neztrácel aroma a chuť. Do bylinných másel, pomazánek, sýrů, rybích polévek, k vaření ryb a krabů, jehněčímu masu a vepřovému ovaru.

Historie a současnost: Roste v lesích a mokřinách střední Evropy. Původ má v jižní Evropě, Asii, Anglii a Persii. Pěstovali ho již Egypťané, Řekové a Římani.

Zdravotní účinky: Obsahuje vitamíny A, B a C, karoten, minerální látky jako draslík, vápník, fosfor, železo, mangan a selen. Povzbuzuje chuť k jídlu, podporuje činnost zažívacích orgánů a ledvin.

Náš tip: Krájený pórek je lahodným doplňkem k vepřovému masu!

Recept: Plněné panenky s pórkem 
3 ks vepřové panenky, 
150g anglické slaniny, 
100g uherského salámu, 
krájený pórek, 
cibule, 
4 žampiony, 
hermelín, 
sůl 

Vepřové panenky podélně rozkrojíme a naklepeme. Osolíme, pokladem anglickou slaninu a uherák, nakrájené žampiony, krájený pórek a hermelín. Maso zavineme a zpevníme párátky. Zasypeme cibulí, žampiony, slaninou, zalijeme vodou a dáme péct. .

Diskuze

Máte dotazy k tomuto produktu? Zeptejte se nás.

Pro vstup do diskuze se musíte nejdříve přihlásit.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace